שימור על ידי שחרור

icon03

הדרך בה אתם מנסים לשמר לקוחות שאינם מעוניינים בשירות שלכם יותר גם היא תוכן שיווקי. כאשר לקוח מתקשר אליכם ואומר שהוא אינו מעוניין בשירות שלכם יותר ישנן 2 אפשרויות: או שהוא נתקל בבעיה כלשהיא ואינו מודע לכך שישנו פתרון, או שהוא באמת לא רוצה את השירות יותר. במקרה השני בו אין לכם סיכוי מראש אתם רק תעצבנו אותו אם תלחצו עליו, ולכן, קחו בחשבון שהתגובות שלכם צריכות להיות מורכבות מכבוד לבקשתו + שאלה שאולי תוביל לפתרון הבעיה שלו, בהנחה שיש לו בעיה עם השירות. אל תשאלו אותו מדוע הוא רוצה להתנתק כי זה לא עניינכם, אתם לא חברים שלו, ואל תנסו לשכנע אותו להישאר עם סיבות שהוא כבר מכיר כי הוא הרי משתמש בשירות.
תשאלו אותו "האם נתקלת בבעיה כלשהי או קושי מסוים שנוכל לסייע בו?" (בהתאמה לשירות שלכם). בצורה כזו קורים 2 דברים:
1. אתם לא לוחצים, לא נכנסים לשיקוליו ולחייו ומראים על התעניינות אמיתית
2. אתם גורמים לו לענות לשאלה עניינית וכך הוא כנראה יעשה, ותקבלו מידע שיוכל לסייע לכם להשאירו בשירות אם אכן יש לו בעיה. אם הוא אכן מספר על בעיה כמובן שתטפלו בה באופן מיידי
קחו בחשבון פרמטר אחד מאוד חשוב! לאנשים נמאס מכך שלוחצים עליהם לקבל שירות שהם לא רוצים יותר והם כבר מכירים את כל משפטי המכירות, ולכן מראש הם מכינים את עצמם לקשיים בשיחה אתכם, לכן הראו לכם שאין להם עם מי להילחם ואולי יום אחד הם יחזרו לקבל מכם שירות.
יש דבר אחד נוסף שתוכלו לעשות - אם השירות יקר מדי עבור המשתמש ולכן הוא רוצה להתנתק השאלה השניה שלכם יכולה להיות "האם אתה מעוניין שנבדוק אם נוכל להוזיל עבורך את השירות?" או פשוט ספרו שיש הנחה כרגע שהוא יוכל לקבל אם יהיה מעוניין בכך. גם זו דרך שאינה לוחצת מדי ופעמים רבות תפתור את הבעיה.
חשבו על עצמכם כשאתם אינכם רוצים לקבל שירות מסוים מסיבה כלשהי, ושאלו את עצמכם כיצד הייתם רוצים שיתייחסו אליכם. תוכן שווקי הוא תקשורת. תקשרו עם הלקוחות שלכם וזיכרו שאתם בדיאלוג. כבדו אותם. כל מילה היא חשובה, לא רק לעסק שלכם אלא גם למערכת היחסים שלכם עם לקוחותיכם ועם אנשים בכלל.